Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Barclay Shield 4 10 Nov 18
17 Nov 18
Diamond Creek
8/268(cc) C Dean 53 TN McLean 47 JA Ramsey 35* L Campitelli 28 DR Taylor 25 D Kambouris 25  J Lambert 3/52 LS Anderson 3/62
v North Eltham Wanderers
Coventry Oval 
B Grade 5 10 Nov 18
17 Nov 18
Rosanna
163 R O'Sullivan 40 D Spokes 28 MR Schott 27  DH Bedurke 6/22
v Diamond Creek
0/22  
DeWinton Park 
F1 Grade 4 10 Nov 18
17 Nov 18
Eltham
0/0  
v Diamond Creek
206 G Milner 60 LK Sewell 51  B Luker 3/34 G O'Neill 3/52 S Oakley 2/10 D Knight 2/38
Susan Street Reserve 
F3 Grade 4 10 Nov 18
17 Nov 18
Banyule
0/36  
v Diamond Creek
103 JM Stephen 41  AD Howell 3/15 TE Hope 2/10 C Lennox 2/27
Beverley Road Reserve (Burkitt Oval (East)) 
G1 Grade 4 10 Nov 18
17 Nov 18
Diamond Creek
3/27  
v Montmorency
216 D Snelson 55 W Norton 53 S Norton 39  JR Rowley 2/18 R Mitchell 2/21
Campbell Street Reserve 
G2 Grade 4 10 Nov 18
17 Nov 18
Diamond Creek
def Lower Plenty
Marngrook Oval 
North Region Senior T20 2 13 Nov 18 Panton Hill
107 A McCrabb 33 JC Rushton 32  A McCormick 4/6 L Campitelli 2/18 DA Campbell 2/19 T Downes 2/26
def by Diamond Creek
7/163(cc) L Campitelli 48 D Kambouris 31  J Mill 2/15 J Barton 2/24
A.E. Cracknell Reserve 
G4 Grade 4 10 Nov 18
17 Nov 18
South Morang
181 S Woolcock 103  A Wilson 3/39 C Pilatti 2/9 B Wilson 2/10 J Carr 2/17
v Diamond Creek
1/13  
Mill Park Secondary College 
U16 Blue 4 9 Nov 18
16 Nov 18
Diamond Creek
7/153 JD Turner 44 JM Stephen 32  
def Bundoora United
5/150 J Lemire 41 J Drohan 41  R McCormick 3/38
Coventry Oval 
U16 Red B 3 26 Oct 18
2 Nov 18
Diamond Creek
8/139(cc) D Federico 54*  R Gaylard 3/9 L Liyanage 2/18
def Mill Park
9/112(cc) G Khatra 46* B Harris 30*  WT Saker 2/1 T Baird 2/8 M Furness 2/9 AA Elward 2/21
Coventry Oval 
U14 Red B 4 9 Nov 18
16 Nov 18
Diamond Creek Cricket Club
0/25  
v Laurimar Cricket Club
36  CW Lidgerwood 2/1 KS Mangin 2/5 S Murphy 2/8
Marngrook Oval 
U14 Yellow 3 26 Oct 18
2 Nov 18
Diamond Creek
3/167(dec) S King 50*  
def Lalor Stars
54  S Murphy 4/8
and 7/28  S Murphy 3/9 CW Lidgerwood 2/3
Campbell Street Reserve 
U12 Teal 4 9 Nov 18
16 Nov 18
Old Paradians Cricket Club
107  M Swift 2/11
def by Diamond Creek Cricket Club
3/142 HR Connell 33*  
Naughtin Oval (Parade College) 
U12 Red A 3 26 Oct 18
2 Nov 18
Hurstbridge
91  M Chapman 2/6 M Swift 2/7
def by Diamond Creek
7/156 N Bott 51* M Chapman 35* B Chapman 25  P Ward 3/17
Ben Frilay Oval 
U12 Yellow A 4 9 Nov 18
16 Nov 18
Diamond Creek
5/126(cc)  
def by Diamond Creek 2
5/149(cc)  
Campbell Street Reserve 
U10 Modified - Red - Group A 5 14 Nov 18 Diamond Creek 1
v North Eltham Wanderers
Coventry Oval 
U10 Modified - Red - Group A 5 14 Nov 18 Macleod 1
v Diamond Creek 2
Winsor Reserve 
U10 Modified - Yellow - Group A 5 14 Nov 18 Riverside 1
v Diamond Creek
Whatmough Park (Oval #1 East) 
U16 Red A 4 9 Nov 18
16 Nov 18
Mill Park Cricket Club
v Diamond Creek Cricket Club
8/210(cc) C MacGibbon 67* AA Elward 44* D Federico 28  D Christiansen 3/6 R Gaylard 2/35
Mill Park Secondary College 
U14 Yellow 3 26 Oct 18
2 Nov 18
Plenty Cricket Club
52  
def by Diamond Creek
3/189  
Plenty Park 
U14 Red A 4 9 Nov 18
16 Nov 18
Laurimar Cricket Club
152 C Key 51 A Stoneham 30  M CONNELL 3/8 B Neilson 2/15 B Wilson 2/16
def by Diamond Creek
7/176  
Laurimar Town Park (Oval #2 East) 
U12 Red A 3 26 Oct 18
2 Nov 18
Diamond Creek
4/124  
def by Montmorency Cricket Club
5/187  
Marngrook Oval 
U12 Red A 3 26 Oct 18
2 Nov 18
Greensborough 1
5/186(cc)  
def Diamond Creek
163  
Banyule Flats Reserve (Oval #2 North)