Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Barclay Shield 1 6 Oct 18
13 Oct 18
Rosanna
110  L Campitelli 4/17 DA Campbell 3/25
def by Diamond Creek
9/323(cc) DA Campbell 119 TN McLean 116 C Dean 33  S Dunbar 4/55 S Shelton 3/69
DeWinton Park 
B Grade 2 13 Oct 18 Riverside
4/233(cc) BT Money 81 BC Money 78 M Doyle 31* X Youngman 25  M Elzink 2/42
def Diamond Creek
8/147(cc) M Elzink 31 DR Taylor 26  M Doyle 2/3 J Ramsay 2/30 D Rowley 2/34
Whatmough Park (Oval #1 East) 
F1 Grade 1 13 Oct 18 Diamond Creek
3/176(cc) LK Sewell 65 R Putto 57* I Rutt Acc 25  
def Rosanna
8/75  JM Stephen 2/7 NA Ireland 2/12 C Sexton 2/14
Coventry Oval 
F3 Grade 1 13 Oct 18 Thomastown United
7/132(cc) N Tsimiklis 45* G Steinmann 35*  MP Trainor 3/23 R McCormick 2/27
def by Diamond Creek
4/140(cc) J Boland 61* S Russell 50  n basanisi 2/29
Thomastown East Reserve (Oval #2 South) 
G1 Grade 1 13 Oct 18 South Morang
8/96  FK Parker 3/11 PN Jory 3/14
def by Diamond Creek
6/183(cc) LA Shallard 90  D Luke 4/28
Mill Park Secondary College 
G2 Grade 1 13 Oct 18 Diamond Creek
4/309(cc) S Mangin 106 F Pizzichetta 84 B Neilson 33*  A Middleton 2/73
def Greensborough
6/181(cc) C Scully 44* C Voce 42  CJ Merrett 3/27 C Boland 2/21
Campbell Street Reserve 
G4 Grade 1 13 Oct 18 Diamond Creek
132 RG Weedon 29  A Romano 2/9 P Singh 2/13 p singh 2/18 9/132(cc) RG Weedon 29  A Romano 2/9 P Singh 2/13 p singh 2/18 9/132(cc) RG Weedon 29  A Romano 2/9 P Singh 2/13 p singh 2/18
def by Thomastown United
7/163(cc) b noronha 48* S Gunasena 32 A Basanisi 25  TW Jones 2/19 D Evans 2/27 7/163(cc) b noronha 48* S Gunasena 32 A Basanisi 25  TW Jones 2/19 D Evans 2/27 7/163(cc) b noronha 48* S Gunasena 32 A Basanisi 25  TW Jones 2/19 D Evans 2/27
Ryders Flats Reserve 
U16 Blue 1 12 Oct 18 Banyule/Lower Plenty
8/83(cc)  ML Vassallo 2/4 H Downes 2/7 C Pilatti 2/25
def by Diamond Creek
1/112(cc) J Boland 38* JM Stephen 33*  
Lower Plenty Oval 
U16 Red B 1 12 Oct 18 Diamond Creek
6/67  B Leguier 2/3
def by Bundoora Park Bulls
4/112 B Hill 47*  C MacGibbon 2/14
Coventry Oval 
U14 Red B 1 12 Oct 18 Diamond Creek
4/98 B Neilson 26*  M Lehner 2/16
def Whittlesea
6/31  
Hurstbridge East  
U14 Yellow 1 12 Oct 18 Macleod
38  M Hoffman 2/
def by Diamond Creek
2/134(cc) S Colebatch 35  
Winsor Reserve 
U12 Red A 1 12 Oct 18 Diamond Creek
138 HR Connell 33  C Widdup 2/8 M Lee 2/16
def Research Eltham Collegians
5/89(cc)  M Chapman 2/7 H Swift 2/12
Campbell Street Reserve 
U12 Yellow A 1 12 Oct 18 Greensborough 2
5/58  R Hoffman 2/5
def by Diamond Creek 2
6/140(cc) B Hoffman 54* C Flint 34*  
Banyule Flats Reserve (Oval #2 North) 
U12 Yellow A 1 12 Oct 18 Diamond Creek
60  S Morgan 3/2 B Cam 3/6
def by North Eltham Wanderers
3/85(cc)  
St. Andrews Recreation Reserve